Treść główna

Aktor Teatru - Krzysztof Najbor pozuje z nagrodą Burmistrza Miasta Zakopane. Mężczyzna w granatowym garniturze i jasnej niebieskiej koszuli siedzi widoczny od pasa w górę. Na kolanach ma ramkę drewnianą z informacją o nagrodzie, w lewej ręce ma drewnianą statuetkę, a w prawej bukiet kwiatów. W tle widać dwa niewyraźne obrazy.

Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane dla Krzysztofa Najbora

W czwartek – 13. czerwca – podczas III Uroczystej Sesji Rady Miasta Zakopane aktor naszego Teatru – Krzysztof Najbor został uhonorowany doroczną nagrodą Burmistrza Miasta Zakopane.

 

Krzysztof  Najbor – ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie w roku 1985. W Teatrze Witkacego jest od początku istnienia, grając tutaj jeszcze jako student IV roku Szkoły.

W roku 1990 po raz pierwszy wystąpił w roli reżysera realizując spektakl zatytułowany Zakochany diabeł według tekstów Jana Sztaudyngera. W spektaklu tym oprócz reżyserii zajął się scenografią i opracowaniem tekstu.

W 1998 roku wyreżyserował spektakl Pif! Paf! Puf!, a 28 kwietnia 2001 roku odbyła się premiera Mazepy Juliusza Słowackiego w jego reżyserii. W 2006 roku wyreżyserował Kołatkę – spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta, a w 2013 spektakl OK! – SZA wg Witkacego – spektakl prezentowany w Willi Oksza. Współtworzył spektakl Nietoperz, czyli dwoistość.

W 2010 roku nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jako nauczyciel prowadzi zajęcia teatralne w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony