Treść główna

grafika promująca wystawę Bez pośpiechu: czarne drukowane litery rozrzucone w dużych odstępach i trzech linijkach lekko schodzących na dół w prawo. Oprócz napisu czarne pionowe i poziome kreski i niebiesko zielony trapez.

Wernisaż wystawy BEZ POŚPIECHU

We wtorek – 21. maja – o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy do Galerii Teatru (Scena Witkacego) na wernisaż wystawy „BEZ POŚPIECHU” pedagogów Liceum im. Antoniego Kenara w Zakopanem: Anny Schumacher, Pauliny Siedlarz, Artura Kapturskiego oraz Marcina Tasa.

Wystawa sztuki zatytułowana „BEZ POŚPIECHU” przedstawia prace, a zarazem tak różne sylwetki czterech Pedagogów prowadzących obecnie pracownie rysunku i malarstwa w Liceum im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Tam się spotkaliśmy i tam w murach szkoły wytworzyła się unikalna nić porozumienia i artystyczny ferment. Choć jesteśmy wszyscy absolwentami krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych nie spotkaliśmy się właściwie na dłużej wcześniej, minęliśmy się. I tak teraz w maju 2024 zechcieliśmy uwiecznić moment wspólnej pracy, inspirujących rozmów nie tylko o sztuce, podobnego poczucia humoru i spojrzenia na świat.
Stąd właśnie wystawa i tytuł „BEZ POŚPIECHU”!
Tak naprawdę wszyscy jesteśmy pochłonięci pracą, malarstwem, mnóstwem spraw do załatwienia – lecz tu w gościnnych murach Teatru im. St. I. Witkiewicza znaleźliśmy to właściwe miejsce i czas dla naszej sztuki.
Tu i teraz: nasze malarstwo i rysunek, zupełnie bez pośpiechu, a z wielką przyjemnością… serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę!

Anna SCHUMACHER – ukończyła pracownię malarstwa prof. Sławomira Karpowicza oraz pracownię Książki i Typografii w pracowni prof. Romana Banaszewskiego na ASP w Krakowie. Malarka, ilustratorka, graficzka. Prezentuje na wystawie prace, które wiąże ze sobą jedynie kolor, ulubiony i charakterystyczny dla autorki;

Paulina SIEDLARZ – ukończyła pracownię malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego na ASP w Krakowie. Malarka i rysowniczka. Na wystawie prezentuje ulubione pejzaże – gdyż jest niestrudzoną malarską dokumentalistką, nie rozstającą się ze szkicownikiem, piórkiem i ołówkiem Bambino;

Artur KAPTURSKI – ukończył pracownię malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego na ASP w Krakowie, a także pracownię prof. Andrzeja Markiewicza na Wydziale Sztuki w Radomiu. Malarz i rysownik. Na wystawie prezentuje ekspresyjny cykl rysunkowy „A prayer for picture”;

Marcin TAS – ukończył pracownię graficzną prof. Piotra Kunce na ASP w Krakowie. Malarz, rysownik, grafik, projektant graficzny. Na wystawie prezentuje osobiste obserwacje malarskie najbliższej rodziny.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony