Treść główna

baner - warsztaty zielarskie - czarny napis na kremowym tle z niebieskimi bazgrołami, na górze po lewej i na dole po prawej różowy rysunkowy ptaszek, na górze po prawej napis Witkacy atelier

Grafika – Linoryt

Na warsztatach poznamy technikę graficzną – linorytu.
Przy pomocy dłuta wykonamy wklęsły rysunek w płycie linoleum, a następnie na płytę nałożymy wałkiem farbę drukarską i zrobimy odbitki na papierze za pomocą prasy drukarskiej.

Będziemy też eksperymentować z odciskami fragmentów roślin, tkanin, sznurków, piór. Będziemy tworzyć z nich kompozycje i kolaże. Nasze prace będą mogły być odbijane na różne sposoby w kilku egzemplarzach.

Prowadząca: Dorota Streszewska

Koszty: 50 zł/os.

Kiedy? 28 czerwca, godz. 12:00

Czas trwania zajęć: 3h

Dla kogo? Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia

Gdzie? Teatr im. ST. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane. Witkacy Atelier, Malarnia (Wejście znajduje się od strony Zaułku Witkacego)

Formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zagwarantować swój udział w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty, klikając „zapisz się”.

O prowadzącej

Dorota Streszewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która od lat prowadzi warsztaty artystyczne we współpracy z Fundacją Pod Jasieniami – Sztuka I Rzemiosło.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony