Treść główna

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Dyrektor Teatru Andrzej Dziuk siedzą przy stole obaj w ciemnych garniturach. Nad nimi widać logo Teatru Witkacy - okrągłą pieczątkę z napisem - nazwą teatru.

Nowa inwestycja dla dzieci i młodzieży przy Teatrze Witkacego

W piątek – 2. września – w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem miało miejsce uroczyste przekazanie umowy gwarantującej dofinansowanie projektu pod nazwą „Scena Atelier przy Teatrze St. I. Witkiewicza w Zakopanem wraz z zagospodarowaniem terenu”. Umowę na ręce Dyrektora Teatru – Andrzeja St. Dziuka przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Witold Kozłowski.

Dofinansowanie w wysokości 11,64 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz wkładu własnego Samorządu Małopolski przekraczającego 3,2 mln złotych. Dzięki tym środkom możliwa będzie przebudowa, modernizacja i aranżacja dotychczas nieużywanej przestrzeni znajdującej się przy Teatrze, a obejmującej ponad 1000 metrów kwadratowych. W wyremontowanych pomieszczeniach powstanie Scena „Atelier” – miejsce, gdzie m.in. prowadzone będą warsztaty dla dzieci i młodzieży. Przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na niezbędne prace budowlane zarówno na zewnątrz jak i w środku budynku. Pomieszczenia zostaną dostosowane pod względem akustycznym oraz wyposażone w oświetlenie i mechanikę sceniczną. Cała Scena będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Projekt Sceny „Atelier” przy Teatrze im. St. I. Witkiewicza adresowany jest zarówno do młodych ludzi z Małopolski w tym z Podhala, jak i do młodzieży przyjeżdżającej na wypoczynek pod Tatrami. W otwartej Scenie „Atelier” będą odbywać się warsztaty z teatru, muzyki, plastyki, ruchu, ale także spotkania z filozofami, podróżnikami, artystami, psychologami czy socjologami.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2023 roku.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony