Treść główna

Scena Atelier logotyp

Teatr tańca – zajęcia całoroczne

Celem tych zajęć jest stworzenie przedstawienia, w którym dominującym językiem będzie taniec/ ruch. Punktem wyjścia do pracy będzie dzieło literackie lub wybrane zagadnienie. W pracy nad przedstawieniem będą wykorzystywane różne techniki tworzenia choreografii, w tym techniki improwizacyjne, praca z rekwizytem, kostiumem, muzyką, tekstem.

Podczas zajęć uczestnicy będą tworzyli etiudy, które następnie zostaną skompilowane w krótką formę teatru tańca.

Taniec, czyli abstrakcyjny ruch, może być punktem wyjścia do dyskusji o wielu istotnych tematach i problemach, które dotykają człowieka. Taniec uwrażliwia, pozwala na bardziej zmysłowe, metafizyczne odczuwanie świata.

Zajęcia te mają być z założenia procesem twórczym, indywidualnym poszukiwaniem każdego z uczestników pod okiem doświadczonego instruktora. Zwieńczeniem tych zajęć będzie prezentacja powstałego spektaklu.

Do kogo skierowane są zajęcia z teatru tańca?
Do tancerzy różnych technik o wszystkich poziomach zaawansowania, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o szeroko pojęte umiejętności teatralne.

Do osób bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego, ale lubiących się wyrażać poprzez ruch, otwartych na nowe doświadczenia i chętnych do twórczych działań.

 

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży od 12 roku życia.

Kiedy? wtorki, godz. 16.30 – 18.00

Prowadząca: Agnieszka Michalik-Jońska

Formularz zgłoszeniowy

O prowadzącej

Agnieszka Michalik-Jońska – aktorka Teatru Witkacy od 2017 roku. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.
W roku akademickim 2016/2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.
W roku 2018 otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski – teatralny za rolę DI. w spektaklu „Raz – Dwa – Raz” na podstawie „Cmentarzyska samochodów” Fernando Arrabala w reż. Andrzeja St. Dziuka.

W roku 2021 w ramach Sceny Propozycji Aktorskich wraz z Kamilem Jońskim wyreżyserowała spektakl bazujący na tańcu współczesnym pt. „Chrobot czyli Na Przełęczach Bezsensu”.

Specjalizuje się w tańcu współczesnym, choć swoją przygodę z tańcem rozpoczynała od hip hopu, z którego nadal chętnie czerpie w swojej pracy. Interesuje się syntezą sztuk i technik.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony