Treść główna

Tydzień street art’u – warsztaty Mural, Graffiti (2-dniowy cykl)

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty mural i graffiti, które odkryją przed Wami tajemnice tej fascynującej sztuki!

Ideą tych aktywności jest przybliżenie jednego z elementów hip-hopu czyli graffiti. Pragniemy łamać stereotypy i udowodnić, że namalowana ściana może być sztuką, a nie wandalizmem. Dążymy również do pobudzenia w uczestnikach kreatywności i pomysłów, mieszczących się w puszce farby w sprayu. Praca zespołowa daje dużo satysfakcji i interakcji między uczestnikami, a owocami naszej wspólnej pracy będą niezwykłe dzieła, które pozostaną na długo w pamięci naszych uczestników.

Prowadzący: Duet DŹWIGAMY TO

Koszty: 100 zł/os. (Cena obejmuje dwa spotkania)

Kiedy? 2 i 3 sierpnia, godz. 11:00

Dla kogo? Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 5. roku życia

Gdzie? Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane. Witkacy Atelier

Formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zagwarantować swój udział w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty, klikając „zapisz się”.

 

Harmonogram spotkań

Dzień 1 (2 sierpnia): Tworzymy razem mural!
• Wspólne malowanie: Każdy uczestnik otrzyma swoją część ściany do zapełnienia pod czujnym okiem instruktorów.
• Historia graffiti: Krótki wstęp o początkach graffiti w Polsce, w szczególności w Trójmieście, od 1995 roku.
• Narzędzia i techniki: Poznamy rodzaje końcówek, farb i techniczne triki niezbędne podczas malowania.
• Bezpieczeństwo i wygoda: Zapewniamy fartuchy oraz rękawiczki, jednak warto ubrać się w ubrania, które mogą się pobrudzić.

Dzień 2 (3 sierpnia): Indywidualne dzieła sztuki
• Tworzenie własnego obrazka: Każdy uczestnik stworzy swój indywidualny obrazek sprayami na płótnie, wykorzystując przygotowany szablon.
• Pamiątka: Gotowe dzieło będzie wspaniałą pamiątką do powieszenia na ścianie w domu.

O prowadzących

Duet Dźwigamy to – to wspaniali artyści, zaangażowani w wiele społecznych inicjatyw, zawsze uśmiechnięci i pozytywnie naładowani! Na zlecenie i z pasji zajmują się malowaniem przestrzeni miejskiej, renowacją starych mebli, organizują warsztaty graffiti dla dzieci oraz firm jako integracji wyjazdowej. Wypuszczają ze swojej pracowni grafiki, obrazy dla różnorakich klientów, deweloperów.
Bartosz Piosik jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale grafiki i malarstwa. Grafik z wieloletnim doświadczeniem, artysta malarz, stara gdańska szkoła graffiti.
Małgorzata Siewert to Pani od renowacji drewna, fotografii i oprawy, obecnie zajmuje się koordynacją wykończenia wnętrz. Ich kolorowe życie przenoszą na wiele projektów. Robią duże rzeczy i chętnie realizują indywidualne zamówienia. Twórczość Dźwigamy inspirowana jest przestrzenią miejską, stocznią i życiem codziennym. Abstrakcyjne i nieszablonowe podejście do
sztuki i kompozycji cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ich najnowsze dziecko to aranżacja wnętrza klubu. Obecnie pracownia Małgorzaty i Piosa mieści się na gdańskich Kowalach.
Wszystkie ich realizacje dostępne są w social mediach; Instagram oraz Facebook gdzie można się z nimi skontaktować.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony