Treść główna

Tydzień z Nowym Cyrkiem – Warsztaty cyrkowe (5-dniowy cykl)

Zapraszamy na wakacyjną przygodę z nowym cyrkiem w Witkacy Atelier!
Już w sierpniu możesz wziąć udział w Tygodniu z Nowym Cyrkiem, podczas którego:
• pod okiem jego artystów nauczysz się żonglowania, akrobatyki partnerskiej i powietrznej, chodzenia na kuli, skakania na podwójnej skakance, robienia tricków z diabolo i wielu innych cyrkowych sztuk,
• wystąpisz w nowocyrkowym show!

Prowadzący: Fundacja Sztukmistrze

Koszty: 300 zł/os. (Cena obejmuje pięciodniowy cykl warsztatów)

Kiedy? 19-24 sierpnia, godz. 9:00

Czas trwania zajęć: 8h każdego dnia

Dla kogo? Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia.

Gdzie? Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane. Witkacy Atelier

Formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zagwarantować swój udział w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty, klikając „zapisz się”.

Więcej informacji

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Dla osób w wieku 10-16 lat, które mają ochotę podczas tych wakacji spróbować i nauczyć się czegoś wyjątkowego. Nie trzeba mieć żadnych wcześniejszych umiejętności cyrkowych, ani być mega sportowcem – nasze warsztaty są dla każdej i dla każdego! A Tydzień z Nowym Cyrkiem to przede wszystkim świetna zabawa!

Dlaczego warto?

Podczas tego tygodnia możesz nauczysz się widowiskowych sztuczek, to pewne. Ale oprócz tego nowocyrkowe warsztaty pozytywnie wpływają na Twój mózg który zaczyna szybciej łapać, dają możliwość rozwoju umiejętności pracy w grupie, poczucia pewność w pracy z własnym ciałem i… po prostu daję mega frajdę 🙂

A co to ten „nowy cyrk”?

To cyrk otwarty dla każdej i każdego, to cyrk bez zwierząt, cyrk pełen kreatywności, dobrej zabawy i widowiskowej sztuki. A tutaj: nowycyrk.eu dowiesz się więcej i obejrzysz fajne filmy 🙂

Harmonogram

19.08-23.08 – Tydzień z Nowym Cyrkiem – warsztaty
24.08 – Nowocyrkowy Piknik – cyrkowe show powarsztatowe + warsztaty otwarte

O prowadzącym

Fundacja Sztukmistrze – to organizacja pozarządowa, która powstała w celu rozwoju i promocji sztuki Nowego Cyrku. Została założona w roku 2010, będąc kontynuacją wcześniejszych działań nieformalnej lubelskiej grupy Sztukmistrze. Realizujemy projekty pedagogiczne, artystyczne, a także spotkania środowiskowe.
W roku 2012 Fundacja zorganizowała w Lublinie Europejską Konwencję Żonglerską, największy i najbardziej prestiżowy festiwal Nowego Cyrku na świecie, który po raz pierwszy w swej historii gościł w Polsce. W 2017 roku ponownie została gospodarzem EJC, włączając 40. Europejską Konwencję Żonglerską w obchody 700-lecia Lublina.

Od 2011 roku Fundacja organizuje Żonglerską Lubelską Konwencję – spotkanie miłośników nowego cyrku z Polski i zagranicy, a od 2014 Cyrkulacje – jedyny w Polsce konkurs etiud nowocyrkowych, wspierając twórców merytorycznie i finansowo. Fundacja prowadzi systematyczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Akademii Sztukmistrzów, zaprasza również na cykliczne Variete – cyrkowe pokazy w kabaretowej oprawie.
Fundacja Sztukmistrze promuje metodę pedagogiki cyrku, jako efektywnej i efektownej formy edukacyjno-terapeutycznej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest to połączenie nauki aktywności ruchowych (wywodzących się m. in. z cyrku) z pedagogicznymi i psychologicznymi treściami i celami. Trenerzy koncentrują się zarówno na nauce umiejętności, jak i na procesie, który zachodzi w trakcie nauki (wewnętrzne przekonania, obawy, niepewność, realizowanie celów, radość, nadzieja, sukces, wytrwałość w pracy, frustracja, porażka, motywacja, samoocena itp.)

Strona internetowa
Facebook 
Instagram

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony