Treść główna

Warsztaty ceramiczne – OBRAZ – grupa 2 (2 spotkania)

Ceramika; świat mikro i makro

Zapraszamy na inspirujące warsztaty ceramiczne, które wprowadzą uczestników w świat technik ceramicznych oraz szkliwienia angobami i szkliwami. Podczas dwóch spotkań stworzysz unikalne rzeźby lub obrazy, rozwijając kreatywność, zmysł plastyczny oraz manualne zdolności. Zajęcia są dostosowane do różnych grup wiekowych. Dołącz do nas i odkryj radość tworzenia w ceramicznej materii!

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży szkolnej i licealnej i podzielony jest na 3 przedziały wiekowe:

Grupa 1: 7-10 lat (1-4 klasa szkoły podstawowej)
Grupa 2: 11-14 lat (5-8 klasa szkoły podstawowej)
Grupa 3: 15-19 lat (liceum)

Każda grupa liczyć będzie maksymalnie 6 osób. Warsztaty zwieńczy wernisaż prac.

Na tym spotkaniu celem jest stworzenie pary linearnych kompozycji i przeniesienie jednej na płat gliny tworzący swego rodzaju obraz. Zostanie on podzielony na 9 części niczym 9 pikseli. Drugim zadaniem będzie wykorzystanie drugiej kompozycji i przeniesienie jej na duży gresowy kafel jak na powiększony piksel, gdzie zarówno rysunek jak i zachowanie szkliwa będzie się nieco różniło w stosunku do poprzedniego zadania.

Prowadząca: Pracownia Artystyczna Paula Solańska

Koszty: 150 zł/os. (Kwota obejmuje dwa spotkania)

Kiedy? 1, 7 lipca, godz. 12:30-14:00

Czas trwania zajęć: 1,5h (jedno z dwóch spotkań)

Dla kogo? Dzieci w wieku 11-14 lat (5-8 klasa szkoły podstawowej)

Gdzie? Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane. Witkacy Atelier

Formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zagwarantować swój udział w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty, klikając „zapisz się”.

Cele edukacyjne

Projekt ma na celu zapoznanie uczestników z technikami ceramicznymi jak i technologią szkliwienia angobami i szkliwami oraz wprowadzenie ich w zagadnienia wyrażania się przez tworzenie rzeźb oraz obrazów w ceramicznej materii. Wspólny temat makro i mikro pozwala spojrzeć na każdy z tych tematów pod innym kątem, z innej perspektywy wykorzystując kreatywność, intelekt, zmysł plastyczny oraz inne czynniki rozwijające (świadomość kompozycji, zestawiania kolorów, manualne zdolności łączące prawą i lewą półkulę oraz rozwój dojrzałej osobowości i emocjonalności razem z szeregiem innych korzyści).

Ilość spotkań oraz gradacja stopnia trudności przeznaczona dla poszczególnej grupy wiekowej uwzględnia jej możliwości skupienia i pełnego wykorzystania potencjału charakterystycznego dla danego wieku, dla dzieci 7-10 lat przewiduje 2 spotkania (90 min każde), dla dzieci 11-14 lat 2 spotkania (90 min każde) i dla licealistów 2 spotkania (90 min każde). Pierwszy tydzień warsztatów przeznaczony jest głównie na lepienie z gliny, a na kolejnych zajęciach uczestnicy będą poznawać tajniki malowania swoich (uprzednio wypalonych) prac.

Temat – Obraz

Na tym spotkaniu celem jest stworzenie pary linearnych kompozycji i przeniesienie jednej na płat gliny tworzący swego rodzaju obraz. Zostanie on podzielony na 9 części niczym 9 pikseli. Drugim zadaniem będzie wykorzystanie drugiej kompozycji i przeniesienie jej na duży gresowy kafel jak na powiększony piksel, gdzie zarówno rysunek jak i zachowanie szkliwa będzie się nieco różniło w stosunku do poprzedniego zadania.

O prowadzącej

Pracownia Artystyczna Paula Solańska – urodzona w Zakopanem. W 2004 roku ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie; projektowanie graficzne (w pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego) oraz aneksy z grafiki warsztatowej i ceramiki. Studia podyplomowe ukończyła na ASP w Krakowie (pedagogika).

Tworzy obrazy ceramiczne, rzeźby i ceramikę użytkową. Opracowała autorską technikę malowania szkliwami na gresowych kaflach; kilkakrotnie nagradzaną i wyróżnianą (min. w środowisku ZPAP oraz podczas ogólnopolskich konkursów ceramicznych). Współpracuje z Łódzkim domem aukcyjnym Rynek Sztuki. Od 2007 roku prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakopiańskiej pracowni. W swojej twórczości interesuje ją połączenie współczesności z archetypami, łączenie symboli. Prace artystki prezentowane są głównie w Polsce i Wielkiej Brytanii. Pracowała przy projektach unijnych związanych z osobami niepełnosprawnymi, tworzyła projekty plastyczne przy Liceum im. Kenara oraz POSA w Zakopanem. W działalności pedagogicznej zależy jej na tworzeniu twórczej i swobodnej przestrzeni do wyrażania się opartej na łączeniu różnych dziedzin w materii sztuki, podchodząc indywidualnie do każdego uczestnika.

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony