Treść główna

Warsztaty parateatralno-storyboardowe

Uczestnicy dostaną kilka wybranych przez prowadzącego klasycznych scen z literatury/dramatu. Każda osoba wybierze jedną do interpretacji. Praca podzielona będzie na 3 dni. Pierwszego – koncepcja, wstępny storyboard z głowy, choreografia. Drugiego – fotografowanie / filmowanie innych uczestników jako aktorów. Zdjęcia i filmy będą wykorzystane do stworzenia storyboardu bądź komiksu. Istotna będzie nauka relacji pierwszego draftu (z głowy) z pracą z aktorami, którzy weryfikują nasze pomysły i/lub dodają coś od siebie.

Prowadzący: Daniel Chmielewski

Terminy: 17 maja, godz. 17:00 (3h spotkania)
18 maja, godz. 10:00 (3h spotkania)
19 maja, godz. 10:00 (3h spotkania)

Czas trwania zajęć: 9h

Koszty: 100 zł/os. (Kwota obejmuje cykl trzech spotkań)

Gdzie? Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane, Witkacy Atelier – Malarnia (wejście od Zaułku Witkacego)

Dla kogo? Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 10. do 15. roku życia

O prowadzącym

Daniel Chmielewski – polski autor komiksów i książek dla dzieci, scenarzysta i rysownik. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki. Zadebiutował w roku 2008 albumem Zostawiając powidok wibrującej czerni w wydawnictwie timof i cisi wspólnicy.

W latach 2009–2010 związany był z wydawnictwem timof i cisi wspólnicy (liternictwo m. in w albumach Prosto z piekła, Mały Świat Golema i Łajka) i z redagowanym przez Dominika Szcześniaka kwartalnikiem Ziniol (jako redaktor graficzny numerów 3-7). Wraz z Łukaszem Mazurem jest autorem logo Festiwalu Komiksowa Warszawa.

W 2019 wraz z Czesławem Mozilem, Matyldą Damięcką, Maciejem Nawrockim i Jakubem Snochowskim brał udział w wyreżyserowanym przez Beatę Jewiarz spektaklu Impro na 4 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Karuzela w łódzkim Teatrze Pinokio.

W latach 2019-2023 brał udział w zorganizowanym przez Słoweński Instytut Teatralny wraz z partnerami z Polski (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego) i Słowacji (Instytut Teatralny w Bratysławie) projekcie Klasyka w powieści graficznej. W jej ramach stworzono komiksowe adaptacje trzech sztuk: Antygony Sofoklesa (Daniel Chmielewski), Romea i Julii Williama Shakespeare’a (Juraj Martiška) i Króla Ubu Alfreda Jarry’ego (Ciril Horjak).

Portfolio

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony