Treść główna

Warsztaty rysunkowe: Komiks – Manga (3-dniowy cykl)

Dołącz do naszego niezwykłego wydarzenia, gdzie przez 9 godzin (3 dni po 3 godziny) będziemy wspólnie tworzyć własne, krótkie komiksy! Od szkicu, przez dialogi, aż po wykończenie – odkryjemy tajniki sztuki komiksowej i mangowej.

Co na Ciebie czeka?

• Kreacja postaci i worldbuilding: Masz szkicownik pełen swoich OC (original characters)? Zabierz go ze sobą!
• Różnorodne style i gatunki: Od Shounen po Shōjo – dowiesz się, jak przenieść te unikalne elementy do swoich własnych komiksów.
• Analiza i inspiracja: Prowadzący przyniesie różne przykłady mang do analizy i czytania.
• Rozwój umiejętności: Niezależnie od tego, czy chcesz rysować walki Kaijū, pisać
romantyczne historie, czy stworzyć swój unikalny styl – te warsztaty są dla Ciebie!
• Praca analogowa: Będziemy działać bez komputerów, używając tradycyjnych narzędzi plastycznych.

Materiały plastyczne będą dostępne na miejscu, ale jeśli masz ulubione cienkopisy, markery, czy inne przybory – przynieś je ze sobą!

W ciągu warsztatów stworzysz scenariusze, dialogi, storyboardy i finalne komiksy.

Każdy uczestnik wykona od 1 do 5 gotowych stron swojego komiksu!

Prowadzący: Daniel Chmielewski

Koszty: 150 zł (Kwota obejmuje 3 spotkania)

Kiedy? 10-12 sierpnia, godz. 16:00

Czas trwania zajęć: 3h (każdego dnia zajęć)

Wiek uczestników: Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia

Gdzie? Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Zakopane. Witkacy Atelier

Formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zagwarantować swój udział w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza oraz uiszczenie opłaty, klikając „zapisz się”.

O prowadzącym

Daniel Chmielewski – polski autor  komiksów  i książek dla dzieci, scenarzysta i rysownik. W liceum był redaktorem naczelnym pisma OKNO (gdzie publikował m.in. komiksy o Cyniku, postaci występującej w późniejszych albumach).

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki. Zadebiutował w roku 2008 albumem Zostawiając powidok wibrującej czerni w wydawnictwie timof i cisi wspólnicy. W latach 2009–2010 związany był z wydawnictwem timof i cisi wspólnicy (liternictwo m. in w albumach Prosto z piekłaMały Świat Golema i Łajka) i z redagowanym przez Dominika Szcześniaka kwartalnikiem Ziniol (jako redaktor graficzny numerów 3-7). Wraz z Łukaszem Mazurem jest autorem logo Festiwalu Komiksowa Warszawa. W 2019 wraz z Czesławem Mozilem, Matyldą Damięcką, Maciejem Nawrockim i Jakubem
Snochowskim brał udział w wyreżyserowanym przez Beatę Jewiarz spektaklu Impro na 4 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Karuzela w łódzkim Teatrze Pinokio. W latach 2019-2023 brał udział w zorganizowanym przez Słoweński Instytut Teatralny wraz z partnerami z Polski (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego) i Słowacji (Instytut Teatralny w
Bratysławie) projekcie „Klasyka w powieści graficznej”. W jej ramach stworzono komiksowe adaptacje trzech sztuk:  Antygony  Sofoklesa (Daniel Chmielewski), Romea i Julii Williama Shakespeare’a (Juraj Martiška) i Króla Ubu Alfreda Jarry’ego (Ciril Horjak).

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony