Treść główna

Podczas zajęć praktycznych Adam Walny opowie o wykorzystywanych przez siebie technikach oraz wspólnie z dziećmi spróbuje ożywić przedmioty i stworzyć lalki, które nie tylko chodzą, czują i myślą, ale też snują egzystencjalną refleksję na temat własnej tożsamości. Podjęta zostanie tematyka antropomorfizacji przedmiotu i marionetyzacji postaci. Zajęcia skupiać się będą też na budowie i animacji postaci gniecionych w papierze.

Adam Walny – absolwent Wydziału Reżyserii Teatru lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, dyplomowany snycerz. Od 1995 roku prowadzi autorski teatr przedmiotu Walny- Teatr. W 2007 roku założył Instytut Teatru Przedmiotu – objazdowy zespół edukacji teatralnej. W 2012 roku otwierał swoim Hamletem scenę lalkową na Zamku Elsynor w Danii.

Od kwietnia do końca października gra na festiwalach w kraju i za granicami. Od listopada do marca prowadzi warsztaty pisania scenariusza, adaptacji tekstu, budowy i animacji tradycyjnych i autorskich technik teatru lalek oraz gry aktora przedmiotem. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach oraz doceniany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendiami i odznaczeniami. Walny-Teatr działa od 1995 roku. W tym czasie zagrał na ponad 300 festiwalach w kraju i na świecie. Zrealizował 18 autorskich spektakli w pionierskich technikach teatru przedmiotu: marionety podwodne, pałuby, kino manualne, figury-instrumenty, nadmarionety klawiszowe, obiekty wielofunkcyjne. Teatr działa zarówno w warunkach studyjnych jak plenerowych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach teatru lalek.

Zapisy przez formularz Google

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony