Treść główna

na środku czarnej sceny stoi mężczyzna w czarnym garniturze. Dookoła niego dziwne przedmioty - instrumenty z oczami, mające przedstawiać zwierzęta.

NOE spektakl dla dzieci od lat 7

Spektakl Noe realizowany w oryginalnej technice figur – instrumentów (żyrafa – fortepian, kangur – kontrabas, terkot – koza i wiele innych) to historia szaleńca, który w dźwiękach i działaniach obnażonej wyobraźni szuka ratunku. Noe to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli, tworząc na żywo i historię i muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca.

  • Scenariusz i reżyseria: Adam Walny
  • Muzyka: Jan Wyszkowski

Adam Walny – absolwent Wydziału Reżyserii Teatru lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, dyplomowany snycerz. Od 1995 roku prowadzi autorski teatr przedmiotu Walny- Teatr. W 2007 roku założył Instytut Teatru Przedmiotu – objazdowy zespół edukacji teatralnej. W 2012 roku otwierał swoim Hamletem scenę lalkową na Zamku Elsynor w Danii.

Od kwietnia do końca października gra na festiwalach w kraju i za granicami. Od listopada do marca prowadzi warsztaty pisania scenariusza, adaptacji tekstu, budowy i animacji tradycyjnych i autorskich technik teatru lalek oraz gry aktora przedmiotem. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach oraz doceniany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendiami i odznaczeniami. Walny-Teatr działa od 1995 roku. W tym czasie zagrał na ponad 300 festiwalach w kraju i na świecie. Zrealizował 18 autorskich spektakli w pionierskich technikach teatru przedmiotu: marionety podwodne, pałuby, kino manualne, figury-instrumenty, nadmarionety klawiszowe, obiekty wielofunkcyjne. Teatr działa zarówno w warunkach studyjnych jak plenerowych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach teatru lalek.

Czas trwania: 50 minut

Bilety: 30 zł dziecko | 35 zł dorosły

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony