Treść główna

Na widocznym tylko w części wozie drewnianym dwójka aktorów ubranych na czarno animuje lalki teatralne - dwa żółte kurczaki, kwokę oraz niebieską myszkę.

SZAŁAPUTKI - TeatRYLE z Poznania

W poniedziałek 27 maja 2024 r. o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy serdecznie na Scenę Atelier na spektakl SZAŁAPUTKI Marii Joterki dla dzieci od 3. roku życia w wykonaniu TeatRYLE z Poznania.

Na przytulnym podwórku, pod bacznym okiem mamy, wychowują się dwa sympatyczne lecz niesforne kurczaki – Szałaputki. Małe urwisy tak bardzo ciekawi świat za ogrodzeniem, że żadne ostrzeżenia nie są w stanie zniechęcić ich do poznania jego tajemnic. Kwoka boi się, że maluchy czmychną czym prędzej, gdy tylko spuści je z oka. Dwoi się i troi, aby uchronić potomstwo przed podstępnym Lisem, czyhającym tuż za parkanem. Mimo jej starań Szałaputki muszą stawić czoła chytremu rudzielcowi, a pomaga im w tym płochliwa, ale pomysłowa przyjaciółka Myszka. Autor przedstawienia, Janusz Ryl-Krystianowski jest cenionym w Polsce reżyserem i twórcą jednego z najlepszych teatrów dla dzieci – Teatru Animacji w Poznaniu.

Spektakl o perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków, ich mamy -Kwoki, płochliwej przyjaciółki Myszki i podstępnego Lisa została pomyślana w konwencji poetyckiego kabaretu dla najmłodszych. Tempo, prosta, pomysłowa scenografia, współgrająca z koncepcją inscenizacji nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością. Losy scenicznych postaci pokazują młodej widowni, jak wielka jest potęga przyjaźni (Myszka pomaga Szałaputkom w potrzebie) oraz uczulają, że warto zachować dystans w kontaktach z nieznajomymi (przygoda z Lisem). Spektakl jest pełen werwy, rytmu i doskonale rezonuje z dziecięcą wrażliwością.

Obsada

Mariola Ryl-Krystianowska
Marcin Ryl-Krystianowski
scenografia – Olga Ryl-Krystianowska
muzyka – Robert Łuczak

Czas trwania: 45 min

Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane – dziękujemy!

logo Urzędu Miasta Zakopane

Narzędzia dodatkowe

Dostępność YouTube Instagram TripAdvisor
Odwróć kolory
Zmień rozmiar czcionki
Powrót na górę strony